Konferenciát rendeztünk a Biztonság, Egészség, Környezetvédelem Munkacsoporttal, az ELTE TTK és a Magyar Kémikusok Egyesületével közösen április 16-án. Ez alkalommal az akkumulátoripar környezetvédelmi kérdéseire és szabályozási aktualitásaira irányítottuk a figyelmet.
Az eseményen a hazai szektor meghatározó szereplői, kutatók, iparági szakértők és egyetemi oktatók osztották meg tapasztalataikat többek között a PFAS-anyagok kockázatairól, az új generációs akkumulátorok környezetvédelmi aspektusairól, valamint a cellagyártás és rendszerintegráció műszaki kihívásairól.
A rendezvényünk nyitóelőadója Kaderják Péter, a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetője volt; előadásában a Korea-Magyarország Akkumulátor Együttműködési Központról számolt be, amely fontos mérföldköve a nemzetközi együttműködés erősítésében. A konferencia egyik kiemelt témája az akkumulátoripart érintő környezetvédelmi szabályozások változása volt, amelyről Varga József (Imsys) és Kovács András (Magyar Akkumulátor Szövetség) tartottak részletes előadást. Záray Gyula (ELTE TTK- Magyar Akkumulátor Szövetség - HUN-REN) a PFAS és bis-FASI vegyületek alkalmazása és veszélyeiről tartott előadást.
A délutáni szekcióban a hangsúly a gyakorlati fejlesztéseken és az új technológiákon volt. Ősze Márton (TDK, ELTE TTK) előadása a nagyfeszültségű hibrid kondenzátorok fejlesztési kihívásait járta körül, Lágler Gergely (Phiaro Technologies – Magyar Akkumulátor Szövetség) az akkumulátorcsomagok tervezéséről, rendszerintegrációról adott elő. A konferenciát Frederik Schleife (Labex - Magyar Akkumulátor Szövetség) előadása zárta, aki a részecskeméret-meghatározás korszerű elméleti és gyakorlati módszereit járta körül, műszerbemutatóval kiegészítve.
Ezúton is köszönjük minden előadónak és résztvevőnek, akik jelen voltak az eseményen!